Buenos aires w pigułce

PaństwoArgentyna
ProwincjaBuenos Aires
Powierzchnia203 km2
Ilość mieszkańców2,9 mln

Tymon jest w Buenos Aires!
Przyleciał do Argentyny na zaproszenie swoich przyjaciół - Diego i Paoli.

- Hola Tymon - przywitali go czekający na lotnisku przyjaciele.
- Cieszę się, że Was widzę. Nie mogłem się doczekać przyjazdu - odparł radośnie Tymon. - Jaką piękną macie tutaj pogodę!

Diego i Paola zabrali go na wycieczkę. Plan był napięty - w Buenos Aires jest tyle wspaniałych miejsc do zobaczenia.
Na początku na plażę - żeby Tymon mógł odpocząć po długim, męczącym locie. Później obiad - prawdziwy argentyński stek z wołowiny - przysmak każdego mieszkańca Buenos Aires. Dziwicie się, że Tymon aż dwa razy prosił o dokładkę?
Potem zwiedzanie zaczęło się na dobre. Poszli na spacer po Caminito - cudownej kolorowej uliczce w dzielnicy La Boca. Diego wyjął piłkę i zaprosił Tymona na krótki mini-mecz. Bo w La Boca każdy gra w piłkę - dzieci i dorośli!
Po południu przyszła pora na zabytki. Tymon obejrzał imponujący pomnik Obelizco, przepiękny pałac Plaza de Mayo oraz zwiedził Museo de la Ciudad - miejsce, w którym poznał historię Buenos Aires.
I kiedy wydawało się, że wspaniała wycieczka dobiega końca, Paola przygotowała Tymonowi niespodziankę. zaprosiła go na lekcję Tango - narodowego tańca Argentyńczyków, tańczonego wieczorami w niemal każdej kawiarence.

Czy wiesz że...?

W Buenos Aires można do woli opalać się i kąpać w oceanie, ale z ulepieniem bałwana może już być trudniej. Ostatni raz śnieg spadł tam w 2007 roku i był to pierwszy opad śniegu od 89 lat!!

Z Buenos Aires związanych jest wiele sławnych osób, między innymi polski pisarz Witold Gombrowicz, po którego książki na pewno sięgniecie w szkole średniej oraz Rene Goscinny - współtwórca takich postaci jak Lucky Luke, Asterix czy Mikołajek.

Znane zabytki.

La Boca

Niezwykła dzielnica pełna kolorowych domów. Znajduje się w niej uliczka Caminito. Spacerując nią można podziwiać dzieła sztuki wielu argentyńskich artystów.Avenida 9 Julio

Uważana za najszerszą ulicę świata (140 metrów). To przy niej, znajduje się słynny obelisk Obelizco - pomnik niepodległości Argentyny, przez Argentyńczyków uznawany za serce ich kraju.Plany lekcji
Test content