żółty

Świat Tymona

blok blok blok blok domek
drzewo2 szkoła
Świat Tymona
X Pobierz pdf

Jak zrobić karmnik dla ptaków?

Gdy zbliża się zima, często okoliczne ptaki mają problem ze znalezieniem pożywienia. My jednak nie chcemy, żeby ptaszki miały puste brzuszki! Pobierz plik PDF, w którym znajdziesz instrukcję, jak ze zwykłego kartonu po mleku, farbek i sznurków zrobić kolorowy karmnik dla dzikich ptaków, które mieszkają koło Ciebie.


Po zamontowaniu karmnika, wystarczy tylko uzbroić się w cierpliwość i obserwować, który z pierzastych głodomorów pierwszy odwiedzi Twoją stołówkę. Własny karmnik to doskonały krok, by zostać młodym ornitologiem, czyli naukowcem, który zajmuje się obserwacją ptaków i badaniem ich ptasich zwyczajów.

kwiat ziemia
Tymon Tymon Tymon Mleko

Tymon

kocha wszystkie zwierzaki – te malutkie, wielkie, włochate i latające. Nie zagniecie go z geografii, o górach, morzach i oceanach wie prawie wszystko! Jego największym marzeniem jest podróż dookoła świata, bo chciałby obserwować wszystkie zwierzaki w ich naturalnym środowisku. Tymon bardzo dba o naszą planetę – ma mnóstwo pomysłów na to jak stworzyć ekologiczne zabawki czy… własny ogródek na parapecie.

Ogród Tymona

Rozejrzyj się! Widzisz jak tu pięknie i kolorowo? To ogród Tymona, który bardzo dba o to, aby był piękny i pełen zieleni!

  1. Nie masz własnego ogrodu? To wcale nie znaczy, że nie możesz uprawiać własnych warzyw i roślin! Kliknij w grządkę z marchewkami i dowiedz się, jak stworzyć własny miniwarzywniak! Puste kartoniki po mleku są świetne, by zasadzić w nich różne nasionka!
  2. Kliknij w budkę dla ptaków, która wisi na drzewie. Dowiesz się, czym nakarmić ptaki i jak zrobić własny, ekologiczny karmnik.
  3. Zajrzyj do kartonowego pudełka. Dowiesz się, ile rozkładają się w środowisku różne przedmioty. To dlatego tak ważne jest, by nie śmiecić i segregować odpady!
x

Zwierzyniec Tymona

Witaj w zwierzyńcu Tymona, w którym mieszkają różne ptaki, zwierzaki i inne futrzaki!

  1. Widzisz tego szarego ptaszka siedzącego na drzewie? To wróbel czy sikorka? Kliknij w niego, by poznać najpopularniejsze gatunki ptaków, które mieszkają w Polsce!
  2. Najedź kursorem na rudego kota Teofila i podrap go za uszkiem… mrrr mrrr... to jest to, co małe tygrysy lubią najbardziej! A wiesz, że tygrysy nie mruczą? Kliknij w kota, by poznać inne kocie ciekawostki!
  3. Pod drzewem leży wielki, ilustrowany atlas! Kliknij w niego i dowiedz się jakie zwierzęta żyją na wszystkich kontynentach!
x